صرافی ارزهای دیجیتال و بیت کوین

صفحه اصلی تماس با ما تبلیغات درباره ما ابزار وب
تبلیغات

منو سایت
تازه چه خبر؟
همکارانصرافی ارزهای دیجیتال و بیت کوین

با گسترش و توسعه بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سطح جامعه جهانی بسیاری از مشاغل و افراد به صورت خودجوش اعلام کرده اند که در قبال فروش کالای خود ارز دیجیتال قبول می کنند . از طرفی مردم عامه در پی تهیه ی ارزهای دیجیتال به دنبال راهی برای خرید هستند و نظر به این که خرید فروش بیت کوین با افراد معمولی در سطح جامعه همواره با خطرها و ریسک هایی همراه هست از این رو صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال شکل گرفتند تا پاسخگوی نیاز های جامعه جهانی باشند .
چند سال پیش صحبت از دهکده جهانی بود و این که به زودی روزی فرا خواهد رسید که مرزهای دنیا شکسته خواهد شد و دیگر مرزها به صورت امروزی وجود نخواهند داشت و مردم سراسر دنیا فارغ از از قوانین فعلی کشورهایشان با یکدیگر ارتباط خواهند داشت . شاید یک دهه پیش تصور چنین امری کمی اغراق آمیز بود اما اکنون شاهدیم که با جایگزین شدن ارزهای مجازی که در حال شکل دادن یک پول واحد و سراسری در سرتاسر دنیا خواهد بود و این رویه به مرور و طی چند سال شکل خواهد گرفت مردم سراسر دنیا بی نیاز از دولت ها و بانک های خود می توانند با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشند و سرمایه های خود را به راتی به هر نقطه از دنیا که تمایل دارند انتقال دهند .

Bit coin
از پنج شش سال گذشته که به مرور ارزهای دیجیتال جایگاهی پیدا کردند و جایگاه اولیه ی آن ها در میان مردم در حال شکل گیری بود صرافی های آنلاین شکل گرفتند . امروزه صرافی های آنلاین معروفی نظیر بیترکس و بیت فاینکس و بایننس که از جمله بزرگترین صرافی های دنییا هستند و صرافی های دیگری که در درجات پایین تر قرار دارند نظیر هیت بی تی سی و چنجلی و .... قرار دارند . قابل ذکر است که صرافی های بسیاری این روزها شکل گرفته اند و در حال توسعه هستند . وضعیت و کارکرد این صرافی ها به گونه ای است که چند ارز را به عنوان پایه و مبنای صرافی قرار می دهند . این ارزها معمولا بیت کوین و اتریوم و خرید تتر است . که افراد در سطح جامعه برای تهیه ی سایر ارزها می توانند با تهیه ی هر کدام از این سه ارز و انتقال آن به صرافی مد نظر به معامله سایر ارزها بپردازند و ارزهای مد نظر خود را تهیه نمایند .
همان گونه که ارزهای مختلف پلتفرم های مختلفی دارند صرافی ها نیز این روزها تمایل به استفاده از پلتفرم بلاک چین پیدا کرده اند.

صرافی های فعلی به صورت یک سایت و متمرکز هستند که اخیرا شاهد بودیم چندین صرافی در کشورهای مختلف هک شدند و ارزهای کاربران آن ها به سرقت رفت . و سرقت از این صرافی ها معمولا میزان خسارت بسیار زیادی را به آن صرافی ها تحمیل می کند .
از این رو برخی صرافی ها تصمیم گرفته اند پلتفرم خود را بر روی بلاک چین اجرا کنند همانند
بیت کوین کش و به صورت غیر متمرکز ارائه دهنده خدمات باشند تا همانند ارزهای با پلتفرم متمرکز از حمله ی هکرها در امان بمانند . هم چنین اخیرا شاهد بودیم برخی صرافی ها نظیر بیت فاینکس افتتاح حساب های کاربریخود را با محدودیت قرار دادند و ان را منوت به وارد کردن سرمایه ی اولیه ده هزار دلار گذاشتند این به ین دلیل بود که عده ای از صرافی ها به عنوان کیف پول و ولت برای ارزهای خود استفاده می کردند که به طبع برای صرافی ها با ریسک همراه است و هزینه بر است . هم چنین توصیه می شود در صرافی های با قوانین آزادتر و فارغ از وابستگی به ایالات متحده سرمایه گذاری و به ترید بپردازید . آن چنان که شاهد بودیم صرافی بیترکس چندی پیش با مسدود کردن حساب های کاربری ایرانیان در صرافی خود دسترسی آن ها را به حساب های کاربریشان مسدود کرد و خسارتی بس ناجوانمردانه به بسیاری از کاربران این صرافی که ایرانی بودند و با آی پی ایران ثبت نام کرده بودند وارد کرد .
هم چنین نظر به این که صرافی ها مورد هک قرار می گیرند توصیه می شود از کیف پول های معتبر و امن مربوط به ارز مربوطه استفاده گردد تا امنیت سرمایه ی افراد حفظ گردد . این کیف پول ها انواع مختلف دارند نظیر ولت های موبایل ولت های دسکتاپ و ولت های تحت سایت و در آخر سخت افزار لدجر می باشد .

https://coinextend.com/

 

موضوعات
تبلیغات رپورتاژ
تبلیغات